47 Ronin’in beklenen fragmanı yayınlandı!

47 Ronin’in beklenen fragmanı yayınlandı!

Matrix’in yıldızı Keanu Reeves’in baş rolünde yer aldığı 1700′lü yıllara dayanan Samuray hikayesini konu alan 47 Ronin’in beklenen fragmanı yayınlandı.

Filmin konusuna kısaca bir göz atacak olursak,
Devlet adamı olan Kira’nın Lord Asano’yu kışkırtması sonucunda kılıç çekilmesinin ölüm sebebi olduğu kale’de kılıcını çekerek Kira’yı yaralaması Asano’nun ölüm emrinin verilmesine neden olur.

Shogun, Asano’nun onurunu koruması için seppuku(harakiri-kendi karnını deşip daha sonra kafasının uçurulması) yapmasına müsade eder ve Asano ölür.

Ustaları Lord Asano’nun bu ölümü ile birlikte onu onurlandırmak için intikamının alınması gerektiğine inanan ona bağlı Samuray’lar Asano’nun yardımcısı Oishi önderliğinde birer Ronin’e dönüşürler ve Kira’nın ölmesi gerektiğine karar verirler. Bunun üzerine Seçilen 47 Ronin uzunca bir süre bekledikten sonra uygun zaman geldiğinde Kira’yı öldürmek için harekete geçerler ve öldürürler. Kellesini de Asano’nun mezarının yanına dikerler.

27 Aralık 2013′te vizyona girmesi beklenen filmin başrollerinde Keanu Reeves(Kai)’e Hiroyuki Sanada (Oishi), Kô Shibasaki (Mika) ve Tadanobu Asano (Lord Kira) eşlik ediyor.

47 Ronin Fragmanı