Under the Dome dizisi 2.sezon onayını aldı

Under the Dome dizisi 2.sezon onayını aldı

29 Temmuz 2013′de 6.bölümü ile ekranlara gelen Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan CBS ekranlarının yeni dizisi Under the Dome için 2.sezon onayı verildi!

Senaristliğini Stephen King ile birlikte Brian K. Vaughan yaparken yönetmenliğini ise Jack Bender’in üstlendiği korku ve bilim kurgu kategorilerinde yer alan Amerikan yapımı dizi için verilen 2.sezon onayı ile ilgili ayrıntı ise 2014 yazında 13 bölümden oluşacak şekilde ekranlara geleceği yönünde.

Under the Dome, güzel, güneşli ve tamamen sakin bir bahar gününde, Maine’deki Chester’s Mills isimli küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı, açıklanamayan görünmez bir güç alanı tarafından aniden kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Havadan kasabaya düşen, yanan uçak parçaları vardır. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez.

Bir Irak savaşı gazisi Dale “Barbie” Barbara, kasabada birkaç vatandaş ile gruplaşır: Kasabanın The Democrat isimli yerel gazetesinin sahibi Julia Shumway, fizik terapi uzmanının hastanedeki asistanı, seçilmiş bir kadın ve üç cesur çocuk. Bunların karşısındaysa, her şeyi göze almış -cinayete bile bulaşabilecek- politikacı James “Big Jim” Rennie vardır. Big Jim, gücünü elinde tutmak istemektedir ve oğlu da korkunç bir sırra sahiptir. Fakat herkesin asıl düşmanı, aslında Kubbe’nin kendisidir. Çünkü zaman gittikçe azalmaktadır.